Co stosować do czyszczenia fototapet?

Gąbka w powiększeniu

Fototapety produkowane współcześnie są zmywalne, co oznacza w praktyce to, że można je czyścić za pomocą zwykłej, miękkiej gąbki czy szmatki oraz wody połączonej z łagodnym detergentem.

Odporność każdego materiału, z którego wykonana jest fototapeta jest inna, dlatego jeśli chcemy zastosować jakiś inny środek, najpierw przeprowadźmy test. Jeśli użyjemy czegoś co będzie zbyt mocne, możemy zniszczyć nadruk. Każdorazowo, kiedy zmieniamy środek czyszczący, zróbmy test na mało widocznym fragmencie tapety lub też na jej próbce, jeśli taką posiadamy. Podczas pierwszego mycia możemy zauważyć ślady tuszu na gąbce, jednak nie zmieni to kolorystyki i nasycenia fototapety, dlatego nie powinniśmy się obawiać.

To tylko wierzchnia warstwa, po której zmyciu, takie ślady nie będą się pojawiać, pod warunkiem, że zastosujemy dobry i odpowiednio dobrany środek czyszczący. Czy czyszczenie fototapet jest drogie?

Absolutnie nie, bo w tej roli najlepiej sprawdzi się miękka gąbka i mydło, za pomocą których delikatnie ją przetrzemy. Jak łatwo się domyślić, są to sprawy groszowe.

Niedozwolone jest natomiast używanie gąbki, która ma ostre krawędzie czy też zmywaka, ręczników papierowych i innych szorstkich narzędzi, bo może to uszkodzić nadruk i strukturę tapety. Tapety nie należy również silnie i długotrwale trzeć.

1 komentarz

  1. Ja mam niewielką fototapetę w pokoju dziecka od 2 miesięcy. Nie wygląda najlepiej, tygrys ma duże wąsy i oczy a papuga kapelusz 😉
    Zastanawiam się nad umyciem i czy pisaki da się zmyć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze komentarze