Fototapeta samoprzylepna to jedno z tych rozwiązań, które zaczyna ułatwiać życie coraz większej liczbie ludzi zainteresowanych łatwym i prostym odświeżeniem swojego mieszkania. Żeby przykleić samoprzylepną tapetę nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, a wystarczy stosować się do wskazówek producenta i mieć niewielkie pojęcie o samodzielnym życiu. Dobrze wykonana i przygotowana do naklejenia fototapeta nie będzie sprawiać żadnego problemu. Podstawową informacją, na którą każdy kto chce nalepić fototapetę powinien zwrócić uwagę jest przygotowanie ściany do tego procesu. Jak to zrobić?


Najlepiej jest ścianę wyczyścić, zedrzeć obecną farbę, wyczyścić, wymyć, pozwolić aby wyschła. Prostszym i szybszym, jednak mniej profesjonalnym sposobem jest zwykłe zagruntowanie ściany specjalnym gruntem do tapet. Przed gruntowaniem ścianę również trzeba umyć. Tak przygotowana ściana przyjmie wszystkie
fototapety na wymiar i bez buntu pozwoli się zakleić. Warto pamiętać o przygotowaniu części tapet w odpowiedniej kolejności jeszcze przez przystąpieniem do naklejania. Ściana musi być sucha, a temperatura w pokoju powinna oscylować w granicy dwudziestu kilku stopniu. Przestrzeganie tych kilku podstawowych zasad pozwoli cieszyć się tapetą długie lata!